You are here: Home

Çim Ekimi ve Gübreleme

e-Posta Yazdır PDF
Sample image 

Çim ekimi öncesinde yapılması gerekenler.

Uygulamanın yapılacağı alan tesviyesi düzgün olmalıdır.Yükseltiler veya çökmeler olan alanda yapılacak çim ekimi uygulaması daha sonra istenmeyen( çöken alanlarda su birikmesi , yükseltilerde yoğun sararmalar vs ) sonuçlara yol açar.

Alanın düzeltilmesinden sonra alana FERUNA Proscape (25gr/m2) uygulaması yapılmalıdır.Bu uygulama sonucunda toprağınızda organik maddece zenginleştirme ve çimin bir an önce köklerini toprağa doğru vermesi sağlanacaktır.FERUNA Proscape içindeki azot,fosfor,potasyum ve iz elementler sayesinede çiminizi uzun süre yeşil kalmasını sağlayacaktır. 

Yurarıdaki uygulamalar sonrasında Çim tohumunuzu rahatlıkla alanınıza serebilir ve Serme işlemi bitiikten sonra üstünü kapar harcı olarak kullandığınız ( ahır gübresi ,torf vs ) malzeme ile kapatabilirsiniz.Çiminiz çıkana kadar  sulayınız.Bu sulama işlemini çimin kökleri toprağı tutana kadar devam ediniz.Daha sonraki sulamalarınızı periyodik olarak mevsim şartlarına göre yapınız.

Dikkat       Çim alan ekiminde mevsim şartlarını dikkate alınız ve çok sıcak aylarda çim ekimi yapmayınız.

Uygulama sonrası;

Rulo çiminizi futbol,golf,park,konut gibi hangi alanda uygulama yapılıyorsa gübre yıllık uygulama  programınızı  bu alanlara göre yapınız. 

Detaylı bilgi için;   Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  adresine sorularınızı mail atınız en kısa zamanda cevaplanacaktır.