You are here: Home Golf

Golf

Sample image

Golf Sahası

Golf Sahaları  kullanım alanları ve sahaların  büyüklüğüne göre 9 ile 18 delikli olarak kullanılırlar. Golf sahaları bulundukları bölge ve iklim yapılarına göre değişkenlik gösteren bakım uygulamaları yapılır. Bu bakım uygulamaları  da  green, tee, fairway alanlarda farklılıklar gösterir.

Golf alanlarında sulama nın sağlıklı yapılabilmesi için ,iklim koşulları,toprak yapısı ve kullanılan çim türü önemlidir

Sulamanın gece yapılması buharlaşma ve terleme nedeni ile su kayıplarını azaltır.Fakat çimi hastalıklara karşı daha savunmasız hale getirir.Bu nedenle sabah erken saatlerde sulama yapmak bu sorunların ortadan kalkmasını sağlar.Çim yakın bir zamanda üzerinde dolaşılacak veya kullanılacak ise sulanmamalıdır.Eğer sulanır ve üzerinde dolaşılırsa toprak sıkışması olur ve alanda bozulma /çökmeler oluşur.Bu da istenmeyen bir durumdur.

Gübreleme çimin sağlığı için çok önemlidir.Özellikle Golf alanları gibi büyük alanlarda gübreleme yaparken yavaş yarayışlı kimyasal ve organik mineral yapıda yavaş yarayışlı gübreler kullanılması gereklidir.Bu yapıdaki gübrelerin kullanılmasındaki amaç gübrelemedeki kaybı en aza indirerek uzun sürede en yüksek besini çime verebilmektir.

Devamını oku...

 
Sample image

Feruna Proscape 30-0-0

Feruna Proscape Çim Gübresi 

% 100 MESA

% 30 Azot

Devamını oku...

 
Sample image

Feruna Proscape 20-5-5

FERUNA Proscape Çim Gübresi

%  30 MESA

% 20 Azot % 5 Fosfor % 5 Potasyum % 1 Demir

Devamını oku...

 
Sample image

Feruna Sıvı Gübreler

Golf sahasında sıvı gübreler

N-P-K lı sıvı gübreler - N-P-K lı ve iz elementliler içeren sıvı gübreler, sadece iz element içeren ( Demir,Magnezyum vs ) gübreler.

Devamını oku...

   

Diğer Makaleler...

ÇİM ALANINIZDA PROBLEM Mİ VAR ?
Hemen problemi alanınızla ilgili sıkıntınızı bize yazın. Ziraat Müh. / Peyzaj Mim. size yardımcı olsun. e.mail : info@feruna.com
TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ADRESE TESLİMAT...
KREDİ KARTI ile alım yapmak için LÜTFEN info@feruna.com a mail atınız ( adınız, soyadınız, hangi şehirde olduğunuzu ve telefon numaranızı yazınız.)size yetkili en kısa zamanda ulaşacaktır.Veya 0312.278 07 29 nolu telefonu arayıp (saat 9:00-18:00 arası) direkt görüşme yapabilirsiniz
TOPLU KONUTLARIN ÇİM ALANLARI İÇİN EN UCUZ....
FERUNA ÇİM GÜBRELERİ Toplu Konutlara özel olarak... Site Yöneticileri için Kaçırılmayacak fırsat ..... FERUNA çim gübreleri çok uygun fiyatlarla sunulmaktadır.. SİTE YÖNETİCİSİ iseniz hemen arayınız 0312.278 07 29... ANKARA da iseniz adresinize kadar ücretsiz teslim.